Fototapety na wymiar     Zdjęcia na płótnie     Obrazy na ścianę     Plakaty

Zdjęcia drukowane na płótnie, fotoobrazy z własnego zdjęcia - BajeczneObrazy.pl

Fotoobrazy, które drukowane są na płótnie wysokiej jakości, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Prace wykonywane przez profesjonalnych malarzy bywają kosztowne, dlatego takie rozwiązanie może stanowić ich świetną alternatywę. Obrazy na płótnie wykorzystywane są jako forma prezentu, dekoracji ściany oraz w celu zatrzymania ulotnych chwil, do których w wolnych chwilach można powrócić. Dostępne są w wielu wariantach pod względem rozmiaru, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Dlaczego warto postawić na obrazy na płótnie? Jakie ich cechy zasługują na szczególne wyróżnienie?

Czym są zdjęcia drukowane na płótnie?

Zdjęcia drukowane na płótnie, zwane inaczej fotoobrazami drukowane są najczęściej w gramaturze 240 g. Dzięki temu obraz może cechować się najwyższą jakością, najlepiej oddawać kolory, a także do złudzenia przypominać prace wykonane przez artystów. W standardowych procedurach płótno naciągane jest na tak zwany blejtram, czyli tradycyjną, drewnianą ramę. Poszczególne boki obrazu mogą zarówno pozostać białe, jak i zostać zadrukowane. Ostateczna wersja produktu uzależniona jest od indywidualnych preferencji klientów. Druk najwyższej jakości w połączeniu z płótnem pozwala na uzyskanie doskonałego efektu, który zaskoczy nawet najwrażliwsze na sztukę osoby. To wyjątkowe dzieło może zawisnąć na ścianach salonu, a także stanowić doskonały prezent na wiele okazji. 

Zdjęcia na płótnie a prace artystów

Skoro wiemy już, czym w ogóle są obrazy na płótnie, przejdźmy do kwestii związanych z tym, dlaczego w ogóle warto stawiać na takie rozwiązania. Obrazy na płótnie to przede wszystkim niecodzienna oferta, które kierowana jest do miłośników sztuki, fotografii i niecodziennych rozwiązań. To doskonały sposób zachowania w pamięci ulotnych chwil, które po zawiśnięciu na ścianie będą żywe i uchwytne. Dzięki postępowi technologii prace artystów cechujące się wysokimi cenami odchodzą w zapomnienie. Oczywiście w tamtym przypadku wliczane są nie tylko koszty farb, ale także praca, jaką artysta składa w swoje dzieła. W przypadku zdecydowania się na obraz na płótnie klient otrzymuje niemal identyczną wersję rysunku malarza. Przyczynił się do tego oczywiście postęp technologii, a w tym nowoczesne urządzenia, czułe matryce i doskonałej jakości tusze imitujące farby akwarelowe. 

Dlaczego warto stawiać na obrazy na płótnie?

Doskonały pomysł na prezent

Nie trzeba mówić o tym, iż obrazy na płótnie do doskonały pomysł na prezent na przykład z okazji:

  • Roczku, 
  • komunii,
  • ślubu,
  • rocznicy ślubu,
  • dnia babci i dziadka,
  • dnia mamy,
  • urodzin,
  • wszelkich jubileuszów.

To maksymalnie spersonalizowane i oryginalne propozycje wykorzystywane nie tylko z okazji wymienionych propozycji powyżej, ale także  w formie podziękowania dla rodziców w dniu ślubu oraz wielu innych okazji. Bez względu na rozmiar obrazu można go zarówno postawić na komodzie, jak i powiesić na ścianie. 

Brak ramki

Efekt wielu obrazów psują obramowania, które nie są dopasowane, ani do koloru zdjęcia, ani do jego charakteru. W przypadku obrazów na płótnie problem ten znika, gdyż nie stosuje się tutaj żadnych obramowań. Ani ramy, ani antyramy nie będą w tym przypadku miały swojego zastosowania. Tak więc osoby otrzymujące lub ofiarujące taki podarunek nie muszą martwić się dodatkowymi utrudnieniami. 

Niska waga i dowolność rozmiarów

Ze względu na fakt, iż obrazy na płótnie drukowane są na lekkim płótnie, obraz nie spadnie ze ściany pod wpływem ciężaru, a jego zawieszanie nie będzie stanowiło żadnego problemu, ani ingerencji osób trzecich. Takie obrazy dostępne są w wielu rozmiarach, nawet najmniejszych, co bez wątpienia przemawia na ich korzyść. 

Korzystna cena i szybki czas realizacji

Prezent potrzebny na już? Nic prostszego! Obrazy na płótnie drukowane są w zaledwie kilka chwil. Osoby, którym więc zależy na czasie, mogą cieszyć się z możliwości szybkiej realizacji zamówienia. W tym wypadku warto podkreślić także korzystną cenę, która jest wręcz nieporównywalnie niższa od ceny prac wykonanych przez artystów. 

Obrazy na płótnie a metamorfoza wnętrza

W wielu przypadkach wnętrze nudzi się właścicielom bardzo szybko. W takiej sytuacji osoby te decydują się na zmianę koloru ścian, podłogi, a także na zakup nowych mebli. Brzmi kosztownie, prawda? Nie każdy jednak wie o tym, że obrazy na płótnie, zwłaszcza w żywych kolorach mogą zupełnie odmienić charakter nawet najbardziej znudzonego pomieszczenia. To tanie rozwiązanie dające fenomenalne efekty. Co ciekawe, wielu projektantów wykorzystuje ten patent w sypialniach, salonach, gabinetach, a nawet łazienkach. Każdy klient może wydrukować dowolny obraz w dowolnych kolorach. Oczywiście drukowane są także te czarno białe, a także w odcieniach szarości. 

Jak czyścić fotoobrazy?

Zdjęcia na płótnie nie powinny mieć kontaktu z wodą. Wystarczy omieść je suchą szmatką, aby znowu mogły cieszyć oczy bogactwem barw. Nie należy stosować absolutnie żadnych środków chemicznych ani nadmiernej siły w procesie ich czyszczenia. Liczy się delikatność oraz rozsądek, aby płótno nie zostało zniszczone, ani chociażby naruszone.